Implant

Dla kogo implanty?

W dzisiejszych czasach niemal każdy stomatolog decyduje się na założenie własnego gabinetu dentystycznego, w którym to na pewno nie będzie narzekał na brak klientów. Obecnie większość z nas woli wizyty prywatne, na które to można umówić się o wybranej i dogodnej dla siebie godzinie i dniu. Ponad to dużo ludzi uważa, że zabiegi wykonywane prywatnie są o wiele dokładniejsze i lepsze jakościowo. Każdy stomatolog zdaje sobie sprawę z tego, że większość pacjentów boi się zabiegów, jakie wykonuje, dlatego też powinien być on miły i przyjazny zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jeśli bardzo boimy się bólu to zawsze możemy zdecydować się na znieczulenie, które to sprawi, że podczas leczenie zębów nie będziemy odczuwali bólu.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Jednym z popularniejszych zabiegów wykonywanych w ostatnich latach jest wybielanie zębów, które to pochłania dość wysokie koszty. Nie zniechęca to jednak pacjentów i pacjentek, którzy chcą chwalić się hollywoodzkim uśmiechem. Oczywiście po takim zabiegu należy zrezygnować na jakiś czas z mocnej kawy czy też palenia papierosów. W przypadku, kiedy borykamy się z problemem, jakim jest brak zęba lub zębów nie pozostaje nic innego niż skorzystać z możliwości, jakie daje nam obecnie implantologia. Zabieg, który może zostać u nas wykonany polega na wszczepieniu implantów, dzięki czemu wypełnimy lukę pomiędzy zębami. Jest ona nie tylko nieestetyczna, ale także sprawia, że pozostałe zęby obsuwają się i potrzebne jest także leczenie u ortodonty.

Implanty mogą się nie przyjąć u osoby, która to uzależniona jest od palenia papierosów. Jeśli jednak zabieg zostanie przeprowadzony u takiego pacjenta to powinien on unikać palenia, chociaż przez czterdzieści osiem godzin.  Bardzo ważne jest przestrzeganie higieny jamy ustnej, dlatego też o implanty należy zadbać podobnie jak o swoje prawdziwe zęby.  Nie możemy dopuścić do tego, aby zanieczyszczenia gromadziły się wokół implantów, dlatego też warto poza myciem zębów zgłosić się do stomatologa na ich profesjonalne oczyszczanie.

Administratorek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *