Implant

Jakie implanty wybrać?

Każdy z nas chciałby posiadać piękne białe zęby jednak nie wszystkich natura takimi obdarzyła. Istnieje wiele sposobów na to, aby posiadać białe zęby a doi najbardziej skutecznych zaliczymy oczywiście wybielanie u dentysty. Wymaga ono kilku wizyt u stomatologa, który to razem z nami zdecyduje, jaką formę wybielania najlepiej wybrać. Zabieg taki jest dość kosztowny, dlatego też niewielu z nas się na niego decyduje. O wiele tańszym sposobem jest wybielenie zębów specjalnymi paskami, które to bez recepty zakupimy w każdej aptece.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Zazwyczaj kuracja nimi trwa około dwóch tygodni i efekty są bardzo dobre, lecz utrzymują się krócej niż te, jakie osiągnęlibyśmy wybielając nasze zęby w gabinecie stomatologicznym.  Poza paskami możemy zdecydować się na specjalne żele i pasty wybielające, które do zakupienia sa praktycznie w każdym sklepie. Ich cena nie jest zbyt wygórowana jednak na super efekty także nie możemy liczyć. Usuną one w pewnym stopniu przebarwienia z kawy papierosów czy innych używek jednak na pewno nie sprawią, że będziemy posiadali hollywoodzki biały uśmiech. Dla wielu spośród nas problemem mogą okazać się ubytki w zębach, które to powodują obsuwanie się kolejnych zębów, między którymi powstała luka. Jest to bardzo niekomfortowe i nieprzyjemne dla osoby, która straciła swoje uzębienie. (więcej…)

Implant

Dla kogo implanty?

W dzisiejszych czasach niemal każdy stomatolog decyduje się na założenie własnego gabinetu dentystycznego, w którym to na pewno nie będzie narzekał na brak klientów. Obecnie większość z nas woli wizyty prywatne, na które to można umówić się o wybranej i dogodnej dla siebie godzinie i dniu. Ponad to dużo ludzi uważa, że zabiegi wykonywane prywatnie są o wiele dokładniejsze i lepsze jakościowo. Każdy stomatolog zdaje sobie sprawę z tego, że większość pacjentów boi się zabiegów, jakie wykonuje, dlatego też powinien być on miły i przyjazny zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jeśli bardzo boimy się bólu to zawsze możemy zdecydować się na znieczulenie, które to sprawi, że podczas leczenie zębów nie będziemy odczuwali bólu.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Jednym z popularniejszych zabiegów wykonywanych w ostatnich latach jest wybielanie zębów, które to pochłania dość wysokie koszty. Nie zniechęca to jednak pacjentów i pacjentek, którzy chcą chwalić się hollywoodzkim uśmiechem. Oczywiście po takim zabiegu należy zrezygnować na jakiś czas z mocnej kawy czy też palenia papierosów. W przypadku, kiedy borykamy się z problemem, jakim jest brak zęba lub zębów nie pozostaje nic innego niż skorzystać z możliwości, jakie daje nam obecnie implantologia. Zabieg, który może zostać u nas wykonany polega na wszczepieniu implantów, dzięki czemu wypełnimy lukę pomiędzy zębami. Jest ona nie tylko nieestetyczna, ale także sprawia, że pozostałe zęby obsuwają się i potrzebne jest także leczenie u ortodonty. (więcej…)

Implant

Jak dbać o zęby?

Po długich latach studiów i otrzymaniu dyplomu uprawniającego do wykonywania zawodu stomatolog może w końcu otworzyć własny gabinet, w którym będzie świadczył usługi dentystyczne. Wiadome jest, że taki gabinet będzie mu przynosił olbrzymie dochody, dlatego też wielu uczniów kończących szkołę średnią decyduje się właśnie na taki kierunek studiów, który da im potem dobrze opłacalną pracę.  Obecnie o wiele więcej pacjentów niż niegdyś woli korzystać z usług prywatnych niż czekać w kolejach w przychodniach zdrowia.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Ponad to wielu uważa, że zabiegi prywatne sa o wiele lepszej, jakości i być może mają rację. Własny gabinet to ogromna inwestycja, której koszty zwracają się jednak po niedługim czasie prosperowania. Każdy stomatolog powinien zadbać o to by w gabinecie panowała miła i przyjazna atmosfera szczególnie dla dzieci, które to najbardziej obawiają się wizyt w salonach dentystycznych. Przede wszystkim dobry stomatolog powinien mieć dobre podejście do ludzi i łatwo nawiązywać kontakty. Powinien także wzbudzać zaufanie. Dobry dentysta musi mieć zdolności manualne, które przy wykonywaniu zabiegów są ogromnie ważne. Istnieje wiele specjalności, które dany student wybiera podczas swoich studiów. Może on zdecydować się na przykład na ortodoncję, czyli leczenie wad zgryzów. (więcej…)