Stomatologia

Nowe techniki stomatologiczne

Implant jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych form odbudowy braków zębowych, jak i chorobie zębowej, która pozwala na zdobycie estetyki i komfortu, jaki zapewnia wchodzenie w stan posiadania własnych zębów. Istotą dzisiejszej implantologia używanej najczęściej są unikalne właściwości  twardego tytanu – czyli metalu, który wprowadzony do organizmu człowieka oraz kontaktujący bezpośrednio z jego tkankami, nie jest on traktowany tak jak ciało obce przez co nie jest również w wielu przypadkach odrzucany, lecz połączony zostaje się z tkankami w przebiegu, który nazywany jest osteointegracją.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Ujawnienie tej techniki było przełomem w nowoczesnej medycynie jak i stomatologii XX wieku i zostało ono wyróżnione nagrodą Nobla. Z pozytywnych stron tego wynalazku korzystają już miliony ludzi na  świecie. Implant to wykonana z twardego tytanu śruba o stale określonym kształcie jak i specjalnie przystosowanej powierzchni, którą lekarz czyli implantolog wprowadza do naszej kości szczęki bądź do  żuchwy w miejscu w którym zostało utracone korzenia zęba. Na tej śrubce opiera się wtedy porcelanowaą koronę protetyczną u nas. Chociaż nie jest to zgodne wbrew naszej naturze, implant potocznie nazywa się nasz cały ząb zrekonstruowany w ten sposób, czyli wszczep śródkostny i koronę protetyczną. Leczenie implantologiczne rozdzielamy się na dwa etapy: etam pierwszy jest część chirurgiczną i etap drugi to część protetyczną.

Podczas trwania pierwszej chirurg implantolog, do naszego ciała wprowadza do kości implanty.  Zabieg ten wykonywany jest w  całkowitym znieczuleniu w jednym miejscu, jest dla nas bezbolesny i niejednokrotnie mniej problemowy niż bardzo skomplikowana ekstrakcja naszego całego  zęba. Po wprowadzeniu specjalnych wszczepów posiadana rana jest zaszywana jak  i nasze nowe implanty pozostawia się w spokoju  przykładowo na trzy do 6 miesięcy, w całości pokryte dziąsłem. Jest to czas który potrzebny jest na  wspomniany powyżej proces zwany osteointegracji to znaczy zespalania się kości z jej powierzchnią implantów, dzięki niemu uzyskuje się siłę, wzmocnienia nawet wielokrotnie większą niż w przypadku naturalnego ząbka. Żaden z wyżej wymienionych etapów naszego leczenia nie wymaga od nas pozostawienia niepełnego braku zębowego nawet na jakiś jeden dzień.

Administratorek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *