Stomatologia

Zwalczanie bólu zęba

Jeden z najsilniejszych bólów, jakie mogą nas dotknąć to oczywiście ból zęba, z którym to niezwłocznie należy udać się do dentysty. Oczywiście największe obawy zawsze mają dzieci, które to panicznie boją się dentysty i wykonywanych zabiegów. Już od najmłodszych lat powinniśmy zabierać swoje pociechy na wizyty tak by lekarz stomatolog miał kontrolę nad ząbkami naszego dziecka. Wiadome jest, że im wcześniej zaczniemy leczyć ząbki, w których doszukamy się ubytków tym mniejszy będzie ból. Obecnie bardzo często decydujemy się na znieczulenie, dzięki czemu leczenie zębów jest bezbolesne.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Wszyscy Ci, którzy odczuwają strach przed zastrzykiem muszą jednak wytrzymać zabieg bez jakiegokolwiek znieczulenia.  Choroby zębów i dziąseł są przeróżne, niektórzy z nas ubolewają nad tym, iż w wiadomych sobie sytuacjach stracili uzębienie. Nie jest to jednak koniec świata, bowiem dzisiejsza implantologia pomoże nam odzyskać wspaniały i zdrowy uśmiech poprzez wszczepione implanty, które niczym nie będą różniły się od naszych prawdziwych zębów. Zabieg taki wykonywany jest w wielu gabinetach dentystycznych jednak jest dość kosztowny. Wielu ludzi, którzy odczuwają dyskomfort przed uśmiechem właśnie ze względu na brak jednego lub więcej zębów nie liczą kosztów z tym związanych i bez zastanowienia decydują się na implanty.

Bardzo ważne jest to, aby dbać o swoje implanty tak jak o własne zęby, czyli regularnie je szczotkować i odwiedzać dentystę, na wizyty kontrolne powinniśmy chodzić minimum, co sześć miesięcy.  Kolejnym częstym problemem, z jakim się borykamy to krzywy zgryz, dlatego też decydujemy się na aparaty ortodontyczne. Wielu ludzi, którzy maja proste ząbki także zakłada takie aparaty a to tylko, dlatego że sa one bardzo modne, szczególnie te z różnymi ozdobnymi brylancikami.  Jeśli nasze dziecko ma krzywy zgryz to warto jak najszybciej udać się z nim do ortodonty, bowiem może on wtedy otrzymać taki aparat zupełnie za darmo, dzięki NFZ, które finansuje je do ukończenia dwunastego roku życia.

Administratorek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *